Tesla 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı, BTC 45 Bin Dolar’la Yeni Rekor Kırdı!

Bitcoin 45 Bin Dolar'la Yeni Rekor Kırdı!

Elon Musk’ın şirketi Tesla, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna 1,5 Miyar Dolar’lık Bitcoin satın aldığını bildirdi. Bu bildirinin duyulmasının ardından bir saat geçmeden Bitcoin fiyatı 45 bin Dolar’a kadar yükselerek ATH olarak tanımlanan tarihinin en yüksek değerine ulaştı.

Bitcoin 45 Bin Dolar oldu!

Tesla, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna “Dalgalı piyasa fiyatlarına, değer düşüklüğüne ve benzersiz kayıp risklerine tabi olabilecek dijital varlıkları elimizde tutuyoruz ve satın alabiliriz.” başlıklı bir bildirimde bulundu. Bildirinin içeriğinde “Bundan sonra, bu politika kapsamında bitcoin’e toplam 1,5 Milyar Dolar yatırım yaptık ve zaman zaman veya uzun vadede dijital varlıkları edinebilir ve tutabiliriz.” ifadesine yer verildi.

Bildirinin twitter ve dünya çapında haber kanallarında duyulmasının ardından bir çılgınlık yaşandı ve 39-40 bin dolar seviyesinde dolaşan Bitcoin 14% civarında bir yükselişle fiyatını 45 Dolar’a kadar çıkardı.

Pandemi Enflasyonu Kripto Paralara yaradı

Korona pandemisi dolayısıyla küresel piyasalarda yaşanan durgunluğun ardından özellikle Amerikan şirketleri enflasyonla mücadele edebilmek amacıyla Bitcoin’e daha fazla yatırım yapmaya başladı. Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta tweeter hesabına Bitcoin hashtagını koyması aslında bir ön haberciydi. Bu hasgtag ile Bitcoin geçici bir yükselişe geçmiş ama tekrar düşmüştü. Bakalım Bitcoin’e kurumsal firmaların ilgisi devam edecek mi?

Tesla’nın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna sunduğu bildiri:

Elon Musk's Tesla buy 1,5Billion Dolar's Bitcoin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir