Solana, 5 milyon dolarlık hibe programıyla Güneydoğu Asya’da büyümeyi hedefliyor

Solana, 5 milyon dolarlık hibe programıyla Güneydoğu Asya'da büyümeyi hedefliyor

Solana’ya gelen 5 milyon dolarlık fon, yalnızca Güneydoğu Asya’da fiziksel varlığı olan projelerin 100.000 dolara kadar artı teknik ve topluluk desteği sağlayan programa başvurmasına izin veriyor.

Solana, 5 milyon dolarlık yeni bir kalkınma fonu ile Güneydoğu Asya’daki merkezi olmayan finansmana odaklandı.

Solana Vakfı, Vietnam merkezli yatırım şirketi Coin98 Ventures ile ortak fon oluşturdu ve Solana üzerine inşa edilen bölgesel girişimlerin teknik, pazarlama ve topluluk desteğinin yanı sıra 100.000 $ ‘a kadar finansman almasını sağladı. Fon, pazar yerleri, borsalar ve diğer DApp’ler veya araçlar dahil olmak üzere DeFi ve Web3 alanlarındaki projelere özel olarak odaklanarak önümüzdeki üç yıl boyunca çalışacak.

Bu, özellikle Vietnam’a odaklanarak bir çekirdek ilgi bölgesini belirleyen ilk hibelerden biridir. Solana Vakfı İcra Direktörü Eric Williams:

“Amacımız, Güneydoğu Asya’daki geliştiricilerin Solana’da harika şeyler inşa etmeleri için en uygun koşulları yaratmak.”

Duyuruya göre, “proje ekipleri dağıtılabilir, ancak Güneydoğu Asya’da fiziksel bir varlığa sahip olmalıdır.” Duyuru, orada bulunmazlarsa fona hak kazanamayacaklarını açıkça ortaya koyuyor.

Williams, vakfın sağlayabilecekleri teknik ve topluluk desteği nedeniyle Coin98 Ventures ile ortaklık kurduğunu açıkladı ve bu fonun başarılı olmasının anahtarının finansal ve teknik desteğin birleşimi olduğunu ekledi:

“Bazen engeller ekstra parayla çözülebilir, diğer zamanlarda çözülemez.”

DeFi, Solana ekosisteminde çekiş kazanıyor ve bu ayın başlarında ticaret hacmini tüm zamanların en yüksek seviyesine çekti.

Blok zincirlerindeki geliştirici ekosistemlerini güçlendirmek için hazineleri ve fon kampanyalarını kullanmak, Bitcoin , Ethereum , OkCoin ve Polkadot dahil olmak üzere çeşitli blok zinciri ağları için halihazırda mevcut olan programlarla ortaktır.

Polkadot, geçen yıl Eylül ayında Dijital varlık geliştirme şirketi RockX’in Polkadot ekosistemini önümüzdeki beş yıl boyunca desteklemek için 20 milyon dolar yatırım yaparak bugüne kadarki en büyük fon artışlarından birini sağlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir