Elon Musk: Daha Önce Bitcoin Satın Almadığıma Pişmanım!

Elon Musk: Daha Önce Bitcoin Satın Almadığıma Pişmanım!

Dünya’nın en zengin kişisi ünvanına sahip olan Tesla’nın kurucusu Elon Musk, gittikçe popülerleşen sosyal medya platformu Clubhouse üzerinde katıldığı bir sohbette “Daha Önce Bitcoin Satın Almadığıma Pişmanım!” dedi.

Elon Musk Bitcoin’i destekliyor

Elon Musk Clubhouse üzerinde Sriram Krishnan, Marc Andreessen, Steven Sinofsky, Aarthi Ramamurthy ve Garry Tan’in de katılım sağladığı kapalı bir sohbette Bitcoin’den arkadaşları vasıtsaylı 8 yıl önce haberdar olduğunu ve o zaman alması gerektiğini belirterek, partiye geç kaldığını dile getirdi. Bu benim hatam diyerek sözlerine devam eden Musk, “Bitcoin iyi birşey” diyerek Bitcoin’i desteklediğini ifade etti.

Bitcoin Finans Sektörünce Kabullenilmek üzere

Clubhouse’daki sohbette Musk ayrıca Bitcoin’in geleneksel finans kurumlarında kabul görmenin eşiğinde olduğunu da belirtti. Daha önce Dogecoin’in CEO’suyum diye espirili de bir çıkış yapan Musk, “Dogecoin” küresel bir para olsa eğlenceli olurdu.” diye ekledi.

Clubhouse, davetiye ile girilebilen, video ve fotoğraf paylaşımı yapılamayan bir sesli sohbet sosyal medya platformudur. Çevrimiçi bir özel konferansa benzeyen platformda üyeler davet edilmeselerde sadece dinleyici olarak katılım sağlayabiliyorlar.

Twitter Profilinde Bitcoin etiketi!

Son günlerde Wall Street’le arası pek iyi olmayan, GameSpot’a verdiği destekle Amerikan borsalarında Fransız ihtilalini gerçekleştirmeye çalışan Reddit grubuna da destek veren ve Dogecoin’i pumpladığı iddia edilen #ElonMusk geçen hafta Twitter profilindeki herşeyi silerek #bitcoin etiketini eklemişti. Bu hareketinin hemen ardından Bitcoin fiyatı bir anda 20% civarında bir artış göstererek 38 bin Dolar seviyelerine kadar yükselmişti.

Elon Musk bilançosunu Bitcoin’e taşıyabilir

Son günlerde Amerika ve dünya gündeminde adını oldukça sıkça duyurtan Elon Musk, bundan birkaç hafta önce de MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’la yaptığı bir Twitter konuşmasında Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e çevrilmesinin mümkün olup olmadığını sormuştu. Saylor ise Musk’a;

“Şirketin bilançosunu Bitcoin’e taşımalısın. Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar değerinde bir iyilik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın. S&P 500’deki diğer firmalar da seni takip edecektir ve zamanla bu iyilik 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.”

ifadelerini kullanmıştı.

Elon Musk yenilikçi teknolojilere verdiği desteklerle eski mantaliteye sahip diğer iş adamlarından ayrılıyor. Görünen o ki 2021 Bitcoin ve Elon Musk için oldukça hareketli geçecek. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir