Tesla Yatırımcısı Cathie Wood: Teknoloji Şirketleri Bitcoin Satın Alacak

Tesla Yatırımcısı Cathie Wood: Teknoloji Şirketleri Bitcoin Satın Alacak

Büyük Tesla Yatırımcısı Cathie Wood’a göre Teknoloji Şirketleri enflasyona karşı korunabilmek adına önümüzdeki dönemde Bitcoin satın alacak!

Bitcoin, MicroStrategy ile son aylarda Wall Street ve Silikon Vadisi’nin de dikkatini çekti. MicroStrategy ve Square şirketleri enflasyona karşı korunabilmek adına Bitcoin’i tercih ederek öne çıkan şirketler oldular.

Bitcoin fiyatı, son 12 ayda neredeyse % 300 arttı, Aralık ayında 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20.000 $’ı geçtikten sonra bu ayın başlarında 40.000 $’ın da üzerine çıktı ve ardından biraz geriledi. Amerika’daki olaylar ve koronavirüs salgını nedeniyle zor durumdaki ülke ekonomilerini ayakta tutmak adına dünya genelinde merkez bankalarının para basma işlemlerine aralıksız devam etmesiyle tekrar yükelişe geçti.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın önde gelen yatırımcılarından biri olan Ark Investment Management İcra Kurulu Başkanı (Yatırım Direktörü) Cathie Wood, merakla beklenen sanal “Bitcoin Kurumsal Stratejisi” zirvesinden önce daha çok şirketin bilançolarına Bitcoin ekleyeceğini düşündüğünü söyledi. Wood, geçtiğimiz günlerde Yahoo Finance’ta yayınlanan bir röportajda,

“Sanırım bu hedge [bitcoin] ‘i bilançolarına koyan daha fazla şirket duyacağız … özellikle teknolojiyi anlayan ve bu konuda rahat olan teknoloji şirketleri,” dedi. “Enflasyona karşı bitcoin’den daha iyi bir önlem olmadığına inanıyorum.”

ifadelerini kullandı.

Wood ayrıca büyük şirketlerin, Bitcoin’e veya diğer kripto para birimlerine büyük miktarlarda nakit yatırmanın iyi bir fikir olup olmadığını sorduğunu da ortaya koydu.

Geçen yılın Mayıs ayında, hedge fonu yöneticisi milyarder Paul Tudor Jones, Bitcoin’i enflasyonu yenme yarışında “en hızlı at” olarak nitelendirdi.

Ağustos ayında Nasdaq, ticari istihbarat şirketi MicroStrategy’de Bitcoin satın almaya başladı ve o zamandan beri alım yapmayı kesmedi. Aralık ayında, Bitcoin ve kripto para birimleriyle uzun süredir flört eden Tesla CEO’su Elon Musk, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a Twitter üzerinden kurumsal bilançolara Bitcoin eklemeyi sordu. Musk’ın Tesla rezervlerini Bitcoin’e taşıyabileceği söylentileri görülmemiş spekülasyonlara neden oldu ve Bitcoin’i ateşledi.

Ark Investment Management’ın araştırma ekibi tarafından yapılan bir araştırmada; bugünkü toplam değeri 600 milyar dolar olan Bitcoin’in önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde değerini 1 trilyon ila 5 trilyon dolara yükselteceği tahminin de bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir